Uprawa i produkcja   |   Jak spożywać sok   |   Historia trawy pszenicznej   |   Przepisy

Historia trawy pszenicznej

Pionierzy Wheatgrass

Sok z trawy pszenicznej od dekad jest wysoko cenionym źródłem składników odżywczych wśród profesjonalistów. Trawa pszeniczna (wheatgrass) po raz pierwszy została określona jako roślina o nieprzeciętnych właściwościach zdrowotnych w latach 40-tych XX wieku przez dr Charlesa Schnabela, amerykańskiego naukowca, który rozpoczął serię badań, w których porównywał skład ilościowy substancji odżywczych w pszenicy do składu tych samych składników w szpinaku, brokułach oraz w lucernie siewnej. Podobne badania były również prowadzone przez japońskiego farmaceutę i lekarza dr Yoshihide Hagiwara, który także wyróżnił tę roślinę oraz jej siostrzaną odmianę, trawę jęczmienną, jako te posiadające niezwykle zrównoważony skład obfity w witaminy, minerały, aminokwasy, niezbędne kwasy tłuszczowe oraz enzymy.

W Ameryce, w latach 50-tych, Ann Wigmore była pierwszą, która rozpoczęła produkcję soku z trawy pszenicznej. Cierpiąc z powodów zdrowotnych przez większość swojego życia zaczęła stosowanie metod jakich nauczyła ją babcia, naturalistka samouk, dzięki którym odkryła, że trawa pszeniczna jest najbardziej zasobną w składniki odżywcze spośród innych typów roślin zielonych, których wcześniej próbowała. Odkryła również, że wyciskanie soku tej rośliny jest najlepszym sposobem na ominięcie niestrawnej celulozy i tym samym na przechowywanie jej cennych składników. Następnie przerobiła stary żeliwny młynek do mięsa przyczyniając się tym samym do powstania pierwszej w historii wyciskarki do soku wheatgrass!

Ann Wigmore jest współzałożycielką Instytutu Zdrowia im. Hipokratesa w Bostonie w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez lata pracowała z tysiącami ludzi. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat Instytutu Zdrowia w Bostonie oraz na temat sposobów stosowania wheatgrass.

Chlorofil – "Skoncentrowane Promienie Słońca"

Chlorofil przez wielu określany jest mianem ‘skoncentrowanych promieni Słońca’ lub też ‘płynnym słońcem’, co doskonale opisuje to czym on jest. Chlorofil jest czymś w rodzaju energii słonecznej schwytanej i przechowywanej we włóknach roślin i wyciskając z nich sok możemy powiedzieć, że wyciskamy płynną energię słoneczną. Molekuły chlorofilu pod względem strukturalnym są bardzo zbliżone do naszych czerwonych krwinek, składników hemoglobiny transportujących żelazo w organizmie.

Wyjątkowo bogate w składniki odżywcze, chlorofil, enzymy i nie zawierające glutenu

Sok z trawy pszenicznej wheatgrass jest “produktem doskonałym” i jest szczególnie bogaty w witaminy A, B5, B12 oraz E. Nasz sok nazywa się LiveWheatgrass, ponieważ dosłownie tętni życiodajnymi enzymami. Wheatgrass w postaci sproszkowanej jest nieodwracalnie modyfikowany i nie zawiera aktywnych enzymów jakie występują w samym soku. Enzymy występują w komórkach każdego żywego organizmu, łącznie z naszym i bez nich życie nie miałoby szans na istnienie. Wszystkie procesy życiowe, takie jak trawienie czy oddychanie, są regulowane przez reakcje chemiczne, które nazywamy metabolizmem i enzymy znajdują się w centrum tego procesu. Jednakże, według dr Edwarda Howella, który zwany jest ojcem badań nad enzymami, liczba tych związków wytwarzana przez pojedyncze komórki jest ograniczona. To powoduje konieczność ciągłego uzupełniania ich zapasów poprzez spożywanie odpowiednich produktów.

Enzymy to życie i sok wheatgrass jest bardzo aktywny chemicznie, ponieważ zawiera ich ponad 80. Biorą one czynny udział w procesie trawienia, w procesie eliminacji toksyn oraz są odpowiedzialne za wiele procesów chemicznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zdrowego organizmu.

Wielu ludzi ma obawy związane z samą nazwą ‘trawa pszeniczna’, zakładając, że zawiera pszenicę i gluten - nic bardziej mylnego. Otóż zbiory trawy pszenicznej odbywają się w momencie, w którym ziarna pszenicy nie są jeszcze wykształcone, a zatem sok nie może zawierać ani pszenicy, ani glutenu. Jest to więc najlepszy sposób na to, aby wzbogacić nasz organizm w niezbędne substancje odżywcze i enzymy jakie występują w samym soku.

Copyright © 2017 Soki Witalności - LiveWheatgrass Sklepy internetowe: