Właściwości zdrowotne pokrzywy

Medycyna naturalna oferuje wiele wartościowych składników, pozwalających w znaczny sposób wpłynąć na stan zdrowia. Codzienne picie naparów przygotowanych z określonych roślin, pomaga zachować lepszy wygląd i zabezpieczyć się przed wieloma niebezpieczeństwami.

Na uwagę zasługuje choćby pokrzywa. Ponieważ zawiera wiele mikroelementów, takich jak magnez, fosfor, wapń oraz witaminy A, K, B2 i C, pomaga wzmocnić organizm i przeciwdziała osłabieniom wynikającym z przesileń jesienno-zimowych oraz sprzyja obniżeniu ciśnienia tętniczego. Pita codziennie, herbata z pokrzywy dostarcza ciału mnóstwo olejków eterycznych i składników mineralnych, mających właściwości oczyszczające. Dlatego razem z naparem przygotowywanym chociażby z dziurawca lub bratka, stosowanie herbaty z pokrzywy stanowi idealne uzupełnienie diety pomagającej zachować piękną cerę oraz zdrowe włosy.

 

 

 

 

 

 

 

Poza przyjmowaniem w formie pitnej, odpowiednio przygotowane liście pokrzywy można stosować również doraźnie, np.w formie płukanki do zębów. Nakładana na skórę, pokrzywa łagodzi napięcie mięśni i ból głowy. Pomaga również w walce z łupieżem i zapobiega łysieniu, dlatego bardzo często ekstrakt z pokrzywy jest składnikiem wielu odżywek i szamponów do włosów.

Dodaj komentarz