Jaką wyciskarkę do soków wybrać?

Urządzeń, które służą do wyciskania soków na rynku nie brakuje. Jednymi z nich są wyciskarki do soków, które mylnie niekiedy nazywa się sokowirówkami Tymczasem nie powinno się ich mylić, gdyż zasada ich działania jest całkiem odmienna. Co zatem warto wiedzieć o wyciskarkach do soków? Co wziąć pod uwagę wybierając odpowiednie urządzenie?

Wyciskarki do soków to urządzenia wolne, które wykonują jednak bardzo dokładne obroty. Sok wyciskany jest z pomocą ślimakowego wałka. Taki sok nie jest klarowny i zawiera cząsteczki owoców. Dlatego jest to napój wartościowy i bogaty w składniki odżywcze. Można go przechowywać w lodówce, bez obawy iż ten się zepsuje. Poza tym za pomocą wyciskarki uzyskać można też smaczny mus.

Wyróżnia się przy tym dwa typy wyciskarek do soków – ręczne i elektryczne. Na rynku dostępne są również wyciskarki elektryczne jedno i dwuślimakowe. Te drugie powszechnie uważa się za bardziej efektywne. Sok uzyskany za ich pomocą jest odżywczy i pełen witamin. moc takich wyciskarek waha się od 100 do 450 W. Im wyższa jest moc, tym szybsze jest przygotowanie soku. Poza tym dzięki urządzeniom o wyższej mocy można uzyskać sok także z twardych warzyw i owoców.

Obecnie popularność wyciskarek do soków rośnie. I nic w tym dziwnego, co coraz większa liczba osób chce się na co dzień zdrowo odżywiać. Świeżo wyciśnięty sok z warzyw i owoców to prawdziwa bomba witaminowa, po którą warto sięgać.

Dodaj komentarz