Zielona herbata dla zdrowia i urody

Nie wiadomo dlaczego tak wiele osób sięga po niezdrowe napoje takie jak kawa, cola czy kolorowe, słodkie napoje gazowane, skoro istnieje wiele rodzajów herbaty i są one doskonałe. Jednym z najlepszych wyborów jest zielona herbata, która świetnie gasi pragnienie i może doskonale smakować, jeśli przyrządzi się ją w odpowiedni sposób lub wybierze określony rodzaj. Przede wszystkim jednak napój ten jest doskonały dla zdrowia, a także dla urody.

Zastępstwo dla czarnej herbaty

Czarna herbata jest wybierana najczęściej, ale nie jest zbyt zdrowa. Zawiera kofeinę, a przy tym mało kto pije ją bez dodatku cukru, przez co jest jeszcze mniej korzystna dla organizmu. Zielona herbata zaś ma bardzo łagodny smak i nie ma potrzeby jej słodzić. Doskonale smakuje zarówno na gorąco, jak i schłodzona, na przykład z dodatkiem mięty, cytryny czy mrożonych owoców. A dlaczego w ogóle warto po nią sięgać? Jej wielbiciele delektują się nią, a jeśli ktoś nie lubi jej specyficznego smaku, może sięgnąć po opcję, jaką jest aromatyzowana zielona herbata sklep KrainaHerbaty z herbatą zaoferuje wiele takich propozycji: z pigwą, opuncją, grapefruitem, a nawet maliną.

Napój ten zawiera cenne dla zdrowia flawonoidy i przeciwutleniacze, które pomagają zatrzymać młodość i przedłużają życie. Ma też składniki przyspieszające wydalanie toksyn z organizmu oraz nadmiar wody. Poza tym zielona herbata dodaje energii nieraz lepiej niż kawa, a nie zawiera szkodliwej kofeiny. W odróżnieniu od czarnej herbaty, można pić ją bez żadnych ograniczeń.

Dodaj komentarz