Popularne rodzaje kawy

Kawa należy do najbardziej popularnych napojów na całym świecie. W Polsce popularne są różne rodzaje kawy, z dodatkiem mleka lub bez niego. Które z nich są najbardziej popularne?

Espresso

Intensywne, aromatyczne espresso to świetna propozycja na poranne rozbudzenie. Espresso to nic innego, jak drobno zmielona, dobra kawa ziarnista (https://www.krainaherbaty.pl/kawy) z niewielką ilością wody. Stanowi ono bazę dla innych kawowych napojów.

Cappuccino

To jeden z najpopularniejszych sposobów na podawanie kawy. Cappuccino to nic innego, jak espresso z dodatkiem spienionego mleka, podawane zazwyczaj w niskiej filiżance. Dla wzbogacenia smaku, pianka często posypana jest np. czekoladą.

Cafe Latte

Kolejny popularny napój na bazie kawy. To espresso z dużą ilością mleka i odrobiną mlecznej pianki na wierzchu. Jest podawane w wysokiej szklance i ma co najmniej 200 ml.

Mocha

Napój ten jest jedną z odmian cafe latte. Różni się tym, że do espresso dodawana jest czekolada, a następnie mleko oraz bita śmietana.

Americano

Espresso zalane dużą ilością wody znane jest powszechnie pod nazwą „americano”, lecz tak naprawdę pochodzi z Włoch. Istnieją różne wersje tego napoju, które różnią się od siebie objętością. Americano to kawa odpowiednia dla osób, którym nie odpowiada intensywny smak espresso.

Macchiato i Latte Macchiato

Macchiato to napój dla miłośników espresso z dodatkiem odrobiny spienionego mleka. Latte Macchiato natomiast to gorące, spienionego mleko, do którego dolewa się espresso. Popularna jest też wersja z dodatkiem bitej śmietany.

Dodaj komentarz