Matcha – dlaczego warto ją pić?

Herbata matcha to rodzaj zielonej herbaty, parzony w formie proszku. Wykazuje się tymi samymi właściwościami, co zielona herbata, jednak o wiele bardziej zintensyfikowanymi.

Dlaczego matcha jest lepsza od zielonej herbaty?

Jedna filiżanka matchy równa się dziesięciom filiżankom herbaty zielonej. Wysoka zawartość antyoksydantów, kofeiny i l-teaniny doskonale wpływa na samopoczucie, zdrowie i koncentrację. Jeśli jesteś fanem zielonej herbaty, kubek matchy jest jak jej cały dzbanek.

Kto powinien sięgać po matchę?

Matcha to idealny wybór dla osób obciążonych genetycznie lub znajdujących się w grupie wysokiego ryzyka jeśli chodzi o zachorowania związane z układem krwionośnym. Dowiedziono, że matcha obniża poziom cholesterolu we krwi, stabilizuje ciśnienie, wpływa dodatnio na pracę serca. Dodatkowo zapobiega rozwojowi miażdżycy. Po matchę powinny sięgać także osoby znajdujące się na diecie, poszukujące naturalnego stymulanta będącego alternatywą dla kawy oraz wszyscy dbający o zdrowe odżywianie.

Gdzie kupię matchę?

Matcha dostępna jest we wszystkich dobrych sklepach z herbatami. Oprócz tego pojawia się sporadycznie w hipermarketach. Bez wątpienia największy jej wybór odnajdziemy w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz