Najlepsza herbata na odchudzanie

Osoby, które chcą szybko pozbyć się kilku zbędnych kilogramów i poprawić swoją sylwetkę, powinny jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa czerwonej herbaty. Warto wspomnieć również i o tym, że produkt ten, nie tylko wspiera odchudzanie, ale również znakomicie obniża cholesterol i chroni nasze zęby przed próchnicą.

Odmiany herbaty czerwonej

Na naszym rynku jest bardzo wiele różnych odmian herbaty czerwonej, ale wszystkie należą do grupy herbat półfermentowanych. Zdrowa herbata pu-erh produkowana jest w południowo wschodnich Chinach oraz na Tajwanie. W Polsce największą popularnością cieszy się odmiana Puszong, która charakteryzuje się bardzo krótkim procesem fermentacji. Puszong wykorzystywana jest obecnie głównie do produkcji herbat jaśminowych. Kolejną bardzo popularną odmianą czerwonej herbaty jest Pu-erh, która w walce z nadwagą nie ma sobie równych. W przypadku tej herbaty po procesie fermentacji musi ona jeszcze sporo czasu dojrzewać w specjalnych warunkach. Najdroższe herbaty pu-erh mogą leżakować nawet ponad 50 lat.

Skuteczne odchudzanie

Czerwona herbata zawiera zdecydowanie więcej enzymów oraz polifenoli niż popularna czarna herbata, dzięki czemu ma niesamowite właściwości odchudzające. Polifenole doskonale regulują wydzielanie żółci i co najważniejsze ułatwiają trawienie. Ich najważniejszym zadaniem jest jednak przyśpieszenie zamiany tkanki tłuszczowej w energię.

Dodaj komentarz