Herbata earl grey

Jak wybrać zdrową i smaczną herbatę? Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Smak i aromat

Miłośnicy herbaty zwracają uwagę na jej smak i niepowtarzalny aromat. Warto wybrać herbatę mającą cenne właściwości zdrowotne. Okazuje się, że Earl Grey może wzmocnić nasz organizm i zapobiegać chorobom. Jakie dodatkowe zalety ma ten rodzaj herbaty?

Zalety

Herbata Earl Grey posiada składniki zwalczające infekcje jamy ustnej. Ponadto, w jej składzie znajdziemy fluor chroniący przed próchnicą. To dobre rozwiązanie dla osób z zaburzeniami trawienia. Warto pić tą herbatę każdego ranka, aby wspomóc układ trawienny. 

naturalna herbata earl grey

Kolejną zaletą jest to, że Earl Grey uspokaja i poprawia samopoczucie. Ma ciekawe właściwości zwalczające stany depresyjne i przewlekły stres. Pobudza pracę mózgu i daje nam potrzebną energię. Poprzez obniżenie ciśnienia krwi, wzmacnia serce i obniża poziom cholesterolu w organizmie. Jest szczególnie zalecana diabetykom, gdyż zmniejsza poziom cukru we krwi. 

Dzięki olejkowi z bergamoty wzmacnia odporność i nadaje się do walki z przeziębieniem. Dodatkowo, wpływa na utrzymanie równowagi płynów w organizmie, nawadniając organizm za pomocą potasu. 

Herbata Earl Grey już od lat jest doceniana dzięki zdrowotnym właściwościom. To nie tylko smaczny napój, ale także wpływający korzystnie na cały organizm. Systematyczne spożywanie tej herbaty da wiele korzyści naszemu organizmowi, o czym warto pamiętać.

Dodaj komentarz